Zajęcia otwarte w grupie XI

Ostatni miesiąc w roku to dla dzieci magiczny i intensywny czas: zima, śnieg, Mikołajki, ubieranie choinki przedszkolnej, odgrywanie ról na Jasełkach, wspólne śpiewy kolęd i pastorałek. Podczas zajęć poznawaliśmy różne zwyczaje i obrzędy świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się swoimi refleksjami i przemyśleniami. Opowiadaliśmy o tym, jak wyglądają przygotowania do świąt w naszych domach. Wiemy, że przed świętami jest mnóstwo pracy ale przecież święta to czas pełen miłości, radości i ciepła rodzinnego.

Do naszego przedszkola zaprosiliśmy rodziców dzieci z grupy XI ,, Kotki – Psotki” na zajęcia otwarte pod hasłem: ,, W świątecznym nastroju”. Po przywitaniu się z Rodzicami, dzieci zaśpiewały i przedstawiły układ taneczny do piosenki pt. ,, Pada Śnieżek”.

Następnie dzieci, wraz z Rodzicami, wykonywały wspólnie i indywidualnie ozdoby bożonarodzeniowe: choinki, bombki na choinkę, aniołki, bałwanki. Wykazały przy tym kreatywność i pomysłowość, zarówno w wykonaniu jak i w zakresie materiałów, stosowały różnorodne techniki plastyczne.

Zajęcia otwarte z Rodzicami to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego wspólnie pracują, jednocześnie świetnie się bawiąc. Powstało wiele pięknych prac, które ozdobią nasze choinki. Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Wykonane ozdoby wprowadzą w domach z pewnością świąteczny nastrój!

Dziękuję Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w życie przedszkola.

Opracowała: N. Krzyśków