Wizyta w przedszkolu „Zwergenland” w Königswartha

Dnia 07.11.2018r. dzieci z grupy X odwiedziły partnerskie przedszkole w niemieckiej miejscowości Königswartha. Przywitaliśmy się muzycznie. Gospodarze zaśpiewali dla nas piosenki w języku niemieckim, a my w języku angielskim i polskim. W prezencie zawieźliśmy swoim koleżankom  i kolegom słoiczki miodu z „Pasieki za młynem” oraz orzechy i jabłka z naszych sadów.

W niemieckiej tradycji 11 listopada obchodzony jest „Martinstag” – Dzień św. Marcina – patrona dzieci. Tego dnia dziewczynki i chłopcy wychodzą z zapalonymi lampionami na ulice swoich miast. Wspólnie z gospodarzami zrobiliśmy takie lampiony i zabraliśmy je ze sobą na pamiątkę.

Dzień spędzony w Niemczech przeplatały wspólne zabawy w sali i na powietrzu. Najwięcej radości dostarczyły dzieciom zabawy na atrakcyjnym i przestronnym placu zabaw. Piękna, słoneczna pogoda dodawała nam pozytywnych emocji. Na pożegnanie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie przed przedszkolem „Zwergenland”.

opracowała: Jolanta Łach