Świąteczny nastrój w Zebrzydowej

Niedziela 16 grudnia 2018 r. na długo zapadnie nam w pamięci, ponieważ po raz pierwszy

w kościele parafialnym w Zebrzydowej zostały przedstawione Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy XI oraz XIII.

Ksiądz proboszcz Wilhelm Ogaza odprawił mszę św., po której Pani Barbara Różnicka- Kurek, Kierownik Filii Przedszkola, zapowiedziała występ dzieci oraz złożyła licznie zgromadzonym gościom, świąteczne życzenia.

Pan Marek Łętowski wprowadził widownię w klimat wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat czytaniem o narodzinach Jezusa.

W pięknie udekorowanej świątyni, w blasku świec, mali aktorzy z przejęciem wygłaszali swoje role. Ta szczególna noc, noc narodzin Jezusa Chrystusa, została nam przybliżona przez małych aniołków, skromnych pastuszków, oraz mędrców ze wschodu. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami oraz pastorałkami.

Trzeba przyznać, że wywarło ono duże wrażenie na oglądających. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne i aktorskie, i bardziej świadomie przeżywać wydarzenia sprzed tysięcy lat.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od pani Czesławy Janiec,

po których przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „ Tam gdzie Ty, Jezu malusieńki”.

Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił Ksiądz proboszcz dziękując wykonawcom i wszystkim osobom, które przygotowały Jasełka.

Mamy nadzieję, że Jasełka w kościele staną się już tradycją naszego przedszkola, ponieważ dla dzieci i ich rodzin jest to niepowtarzalne przeżycie.

Opracowała: A. Chodorska