SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM I STRAŻAKAMI

W czwartek 01 października naszą placówkę odwiedził Komendant Straży Miejskiej w Nowogrodźcu Pan Edward Widuch, który włączył się w realizację bloku tematycznego pod hasłem „Jestem bezpieczny”. W czasie spotkania strażnik przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale również w domu, w kontaktach

z obcymi osobami i ze zwierzętami. Podopieczni dowiedzieli się, że są sytuacje, w których muszą nauczyć się stawiać opór nieznajomemu i w przypadku niebezpieczeństwa głośno wołać o pomoc– „ratunku”. Poznali także techniki zachowania w kontaktach z psem. Pod okiem gościa trenowały postawę „żółwika” i utrwaliły wiedzę na temat bezpiecznej zabawy na placu zabaw. Dzieci, zapytane przez naszego gościa o numery alarmowe, mogły pochwalić się ich znajomością.

W drugiej części dnia pod czujnym okiem strażaków z OSP w Nowogrodźcu odbyła się próbna ewakuacja, w której wzięli udział zarówno podopieczni jak i personel. Uczestnicy na określony sygnał dźwiękowy opuścili budynek przedszkolny i udali się w wyznaczone miejsce. Po zakończonej akcji, która przebiegła bardzo sprawnie, przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego i jego wyposażenia, co przyczyniło się do podniesienia ich wiedzy na temat pracy strażaków.

W ramach podziękowania za przeprowadzone spotkania dzieci wręczyły gościom dyplomy i kwiaty.

Było to dzień pełen wrażeń i przeżyć, który na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie!

Opracowały: W. Różnicka, B.Różnicka-Kurek, B.Szeremeta