Spotkanie z muzykami

Grudniowe spotkanie z muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry wprowadziło nas w świąteczny klimat. Pani Dorota, pani Patrycja i pani Ania zabrały nas w niezwykłą muzyczną podróż. Na dobry początek wysłuchaliśmy piosenki “Jingle bells” przy której Mateusz i Zosia grali na janczarach.

Był to wstęp do muzycznej opowieści o aniołku Gabrysiu, a brzmiała ona następująco: “Najgrzeczniejszy anioł o imieniu Gabryś miał ważne zadanie do wykonania, musiał zapalić pierwszą gwiazdkę.

Jednak gwiazdka się zgubiła. Spadła na Ziemię i anioł Gabryś musiał ją odszukać. Tłum ludzi, który zastał przeraził aniołka. Poczuł się bardzo zagubiony i obawiał się, że przez niego w tym roku nie będzie świąt. Wtedy podeszły do niego dwa bałwanki, które zaprosiły go do bałwankowego tańca.

Dzieci zaprosiły aniołka Gabrysia na lodowisko i tańczyły z nim piruety. I kiedy aniołkowi zaczęło się już podobać na Ziemi spotkał go Rudolf Czerwononosy i zaproponował pomoc w odnalezieniu gwiazdki. Bardzo szybko udało im się ją odnaleźć. Leżała mała i smutna w zaspie śniegu. Anioł Gabryś mocno przytulił gwiazdkę. Jego dobroć i miłość sprawiły, że gwiazda znów zaczęła lśnić i odleciała na swoje miejsce na niebie.”

Podczas koncertu dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach. W skupieniu słuchały kolęd i pastorałek. Zabrakło tylko śniegu za oknami, ale do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, więc  może jeszcze anioł Gabryś poradzi coś i w tej sprawie.

Opracowała: M.Faltyn