Spotkanie autorskie z Panią Moniką Sawicką.

W dniu 11.10.2017 r. dzieci z grupy VII i VIII wzięły udział w spotkaniu autorskim pisarki Moniki Sawickiej. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Nowogrodźcu dzięki uprzejmości i zaproszeniu przez panie bibliotekarki.

Autorka w przystępny dla dzieci sposób opowiadała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. Dzieci z zaciekawieniem słuchały a zarazem brały udział w rozmowie i odpowiadały na pytania pisarki.

Rozmowa odbyła się na konkretnych przykładach napisanych przez nią samą książeczek: I część- ,, O Kajtku Szczęściarzu”; II część- ,, Zakochany Kajtek”; III część- ,, Kajtek wyrusza w świat”.

Autorka na podstawie przeczytanych fragmentów książeczki zapoznała dzieci z historią uroczego kundelka.

Książki są odpowiednie dla różnych grup wiekowych – gdy dziecko nie umie jeszcze czytać, może słuchać historii o Kajtku i oglądać obrazki. Starsze dzieci mogą podejmować próby czytania dzięki dużemu drukowi.

Uwieńczeniem spotkania była propozycja pisarki wystosowana do dzieci, aby w przedszkolu wykonały prace plastyczne przedstawiające portret głównego bohatera.

Dzieci bardzo entuzjastycznie zgodziły się i obiecały, że wspólnie z paniami wyślą prace Pani Monice Sawickiej.

Opracowała: M. Basiura