„Skrzat i magia świąt”

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu obejrzały magiczną, świąteczną bajkę o elfach i skrzatach.
Poznały przygodę  skrzata Mirusia, którego niegrzeczny niedźwiadek Bartek upoił eliksirem zapomnienia a  następnie okłamał go, mówiąc, że Święty Mikołaj to zły stwór, który każe dzieciom być niegrzecznymi oraz nie myć zębów. Dopiero Śnieżynka- pomocnik Świętego Mikołaja przedstawił prawdę Mirusiowi – wyjaśniając, że Mikołaj pomaga spełniać marzenia dzieci i obdarza grzecznych podarunkami.
Dzięki aktorom z teatru „Maska” z Krakowa dzieci poczuły już świąteczny klimat i dowiedziały się, że Mikołaj nie patrzy na nie tylko w święta ale przez cały rok, dlatego ciągle należy być grzecznym.
Dziękujemy GCKiSowi za zaproszenie na spektakl, za możliwość poczucia świątecznej, miłej atmosfery oraz za spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Opracowała Danuta Burdyna