“Muzyka pachnąca nutką orientu”- koncert muzyczny.

Koncert zatytułowany „Muzyka pachnąca nutką orientu” rozpoczął nowy sezon koncertów umuzykalniających w naszym przedszkolu. Orientalne rytmy zaprezentowali muzycy z Filharmonii w Jeleniej Górze. Dzieci usłyszały bajkę „Lampa Aladyna”, ilustrowaną muzyką marokańską, indyjską i japońską. Wiele radości dała dzieciom możliwość zagrania na misach i bębenkach tybetańskich, chińskich gongach i dzwonkach, arabskich grzechotkach i djembe. Dziewczynki miały okazje zatańczyć, wraz z prowadzącą , taniec brzucha. Artyści zapoznali nas z brzmieniem klarnetów i pianina elektrycznego. Aktywne uczestnictwo w tańcu i grze na instrumentach sprawiły dzieciom wielką satysfakcję. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.

Opracowała: J. Łach