“Mamo, tato, wolę wodę!”

Nasze przedszkole ponownie zgłosiło swój udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę!”. W 9 edycji zakres programu rozszerzony został o tematy proekologiczne oraz dalsze zdobywanie wiedzy na temat wody i jej roli w życiu człowieka. W grupie II i IX odbyły się zajęcia przybliżające tematykę tego programu. Dzięki Wodnym Superbohaterom, dzieci z grupy II dowiedziały się jak ważna jest rola wody w życiu człowieka, jakimi objawami organizm sygnalizuje nam pragnienie. Zwrócono dzieciom uwagę na ich organizm, jego potrzeby i sposoby dbania o niego. Przypomniano im także o konieczności picia wody przez cały dzień. Wiele radości sprawiło dzieciom wykorzystanie butelek z wodą do zabaw ruchowych. Dzieci z grupy IX postanowiły być „eko” i przypomniały sobie o prawidłowym sposobie segregowania odpadów. Dowiedziały się, że wiele z tych rzeczy można ponownie przetworzyć i wykorzystać na różne sposoby. Dlatego też postanowiły zrobić „recyklingowego stworka”. Do tego zadania dzieci wykorzystały przeróżne materiały. Prace można było podziwiać na wystawie. Mamy nadzieję, że nasze działania zmienią nawyki i postawy nie tylko najmłodszych, ale i ich rodziców oraz pozwolą pomóc tworzyć bardziej świadome i zdrowsze społeczeństwo.

Opracowała: B.Szeremeta, A.Chodorska