„Mamo, tato, wolę wodę”

W roku szkolnym 2015/2016 dwie grupy przedszkolne II i IX aktywnie włączyły się do realizacji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę”.

W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było pogłębienie wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz uczestniczyły
w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia.

Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez Panią W.Różnicką i Panią B.Szeremetę został zrealizowany cykl zajęć dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez organizatora programu.

W towarzystwie Wodnych Superbohaterów: Zosi, Krzysia oraz Zdrojka dzieci zdobywały wiedzę
o wodzie: skąd pochodzi, jakie ma zastosowanie w życiu codziennym, jaka odgrywa rolę w życiu ludzi, zwierząt oraz roślin. Dowiedziały się że ciało człowieka składa się w większości z wody, brały udział
w doświadczeniach, zabawach ruchowych, konkurencjach. Podczas realizacji projektu dzieci miały stały dostęp do wody i mogły z niej korzystać po wysiłku oraz w każdej chwili podczas swobodnych zabaw, dzięki temu utrwaliły nawyk jej częstego picia.

Przedszkolaki zdobyły także wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, odróżniały zdrowe produkty od niezdrowych.

Rodzice naszych wychowanków mogli także pogłębić swoją wiedzę podczas prelekcji zorganizowanej w listopadzie 2015 r. przez koordynatora programu Panią W.Róznicką.

Udział w programie edukacyjnym to dobry sposób na kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych. Poprzez praktyczne działania dzieci pogłębiły wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Samodzielnie oceniały jak oddziałuje na samopoczucie.

Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania, picia wody i aktywności fizycznej!

Koordynator programu

w roku szkolnym 2015/2016