Koncert „Dreaming Ukulele Trio”

W naszym przedszkolu dnia 17.10.2018r. odbył się koncert muzyczny w wykonaniu muzyków „Dreaming Ukulele Trio”. Po raz pierwszy dzieci mogły usłyszeć radosne dźwięki hawajskiego ukulele połączone z brzmieniem amerykańskich i nie tylko standardów jezzowych z lat 20. I 30. Poprzedniego wieku.

Muzycy poszerzając dziecięcą wyobraźnię zabrali naszych przedszkolaków w magiczną podróż po świecie, dzięki której poznały rozmaite instrumenty jeszcze dotąd przez nich nieznane: ukulele, lutnia, bandżo, cajou, kontrabas, gitara. Piosenki oraz opowieści przeplatane muzycznymi nawiązaniami stanowiły dla dzieci nie lada atrakcję.

Uczestnicy koncertu bawili się znakomicie przy dźwiękach nowo poznanych instrumentów. Przedszkolaki śpiewały, wyklaskiwały rytmy utworów, a nawet ilustrowały muzykę ruchem.

Była to pierwsza wspaniała wizyta muzyków „Dreaming Ukulele Trio”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już za miesiąc.