Jasełka w Zebrzydowej

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.

21 grudnia 2017r. przedszkolaki z Zebrzydowej wprowadziły nas w świąteczny nastrój przedstawiając jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do wspólnego kolędowania  włączyli się rodzice, dziadkowie, nauczyciele..

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonania.

Na koniec Pani Kierownik Dorota Broda złożyła przybyłym gościom oraz dzieciom życzenia świąteczne.

Opracowała: Natalia Krzyśków