Frydlant – przedszkole przyjaźni

Dzień pełen przygód, radości i dobrej zabawy przeżyły dzieci, które odwiedziły czeskie przedszkole we Frydlantcie w ramach kontynuacji projektu „Współpraca Gminy Nowogodziec i Przedszkola we Frydlantcie w zakresie edukacji i rozwoju dzieci”. Jak zwykle zostaliśmy ciepło przyjęci bo to jest drugie spotkanie polsko-czeskie we Frydlantcie. Po śniadaniu wspólnie z czeskimi przedszkolakami obejrzeliśmy występ magika. Dzieci bardzo dobrze się bawiły powtarzając głośno zaklęcie „Abra kadabra, bim salabim” i wyczarowując różne przedmioty np.: małego żywego pieska czy królika. Po wspólnym czarowaniu na dzieci czekała wesoła zabawa w ogrodzie, gdzie w cieniu pięknych, olbrzymich drzew jeździły na rowerkach biegowych, hulajnogach oraz woziły piasek w taczkach. Po obiedzie zostaliśmy zaproszeni na spacer po starówce i zwiedzanie Ratusza oraz wieży widokowej we Frydlantcie. Przedszkolakom utkwił najbardziej w pamięci niesamowity strych w Ratuszu z wystawą  pająków, nietoperzy  budowli budzących grozę. Po powrocie z miasta zaśpiewaliśmy czeskim dzieciom piosenkę w ich języku a oni zaśpiewali dla nas piosenkę po polsku oraz wymieniliśmy się upominkami. Dziękujemy wszystkim za możliwość przeżycia wielu radosnych chwil, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

Opracowała: D.Burdyna