EKO PRZEDSZKOLAKI

Eko przedszkolaki z Zebrzydowej

W tym roku przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu Filia w Zebrzydowej biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EKO PRZEDSZKOLAKI.

Główne cele projektu to:

-wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych,

-rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych,

-kreatywne i twórcze działania nauczycieli i dzieci.

Grupy przedszkolne: „Pszczółki”, „Chytre liski” oraz „Słoneczka” każdego miesiąca realizują wyznaczone w projekcie  zadania.

W październiku wszystkie grupy wykonały „Eko- warsztaty”- „Jesienne dary” – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kasztanów, liści, żołędzi, jarzębiny itp.

W listopadzie każda z grup zorganizowała pokaz „Eko – mody” – ekologiczne ubrania z materiałów wtórnych prezentowanych przez panie oraz dzieci.

W grudniu wykonaliśmy ozdoby świąteczno-zimowe. Prace plastyczno-przestrzenne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

W styczniu dzieci miały okazję stworzyć „Eko zabawki” z materiałów wtórnych.

Lutowe zadanie polegało na wspólnym wykonaniu  hymnu eko- przedszkolaka.

Projekt trwa do czerwca , jeszcze wiele ciekawych zajęć przed mami.

Podczas trwania projektu dzieci nie tylko zdobywają wiedzę na temat zdrowego i proekologicznego stylu życia, ale także czerpią wiele radości i satysfakcji z wykonywanych zadań.