Dbamy o bezpieczeństwo

Wiedząc, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, w domu i na podwórku nasze przedszkole zorganizowało akcję „Jestem bezpieczny”. Projekt trwał od 17 do 21 września 2018 roku a jego celem było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa na co dzień.

W realizacji planu pomogły nam zaprzyjaźnione instytucje, które już od wielu lat współpracują z nami w tym zakresie oraz nowo pozyskani partnerzy. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadankach i zajęciach z policjantem, strażnikiem miejskim, druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pielęgniarką szkolną, a także żołnierzami  z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu, z którymi spotkaliśmy się po raz pierwszy.

Z każdego spotkania dzieci wyszły bogatsze  w nowe wiadomości. Dowiedziały się jak postępować, gdy znajdą niewypał, jak udzielać  pierwszej pomocy poszkodowanym, co zrobić gdy zaatakuje je groźne zwierzę, jak wezwać pomoc oraz jak bawić się bezpiecznie. Mamy nadzieję, że te działania wyposażyły dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym.

Opracowała : B. Szeremeta, A. Górak