Czytamy dzieciom

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku nie tylko zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu ale także jest znakomitą rozrywką, kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy. Wiedząc o tym, przedszkole organizuje szereg działań promujących głośne czytanie. 12 maja swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół i gimnazjów z całej gminy przyjmując zaproszenie do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wśród nich znalazły się: pani Alicja Krawczyk- z-ca dyrektora Gimnazjum w Nowogrodźcu, pani Urszula Troszczak-Krzywdzińska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, pani Ewa Puzio- dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej, pani Małgorzata Potocka- dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościszowie. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych tekstów oraz odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego utworu. Mamy nadzieję, że pamiątkowe zdjęcia, jakie otrzymali nasi goście będą wywoływać uśmiech na ich twarzach i przypominać o chwilach spędzonych w naszym przedszkolu. Dziękujemy za obecność.

Opracowała: B. Szeremeta