„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do Przedszkola w Zebrzydowej zapraszaliśmy rodziców do czytania swoich ulubionych bajek z dzieciństwa lub dowolnych książek wybranych wspólnie z dzieckiem. Wcześniej ustalono dogodny termin spotkania. W październiku i listopadzie gościło w przedszkolu troje rodziców.

Jako pierwsza, Pani Agnieszka Pawlak – Kościelna czytała opowiadanie „Dlaczego rekiny nie muszą chodzić do dentysty”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały a potem chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego utworu i na temat swoich doświadczeń związanych z wizytą u dentysty.

Dwa tygodnie później Pani Karolina Wojtczak czytała krótkie bajeczki o zwierzętach z serii „Historyjki i opowiastki”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, oglądały obrazki i rozmawiały na temat wysłuchanych opowiadań.

W drugiej połowie listopada Pani Gabriela Dąbal przygotowała bajkę „Knyps z czubkiem”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki z morałem. Po omówieniu treści zrozumiały, że nie uroda jest najważniejsza, ale mądrość i rozum.

Po przeczytaniu bajek goście chętnie brali udział w zabawach ruchowych przy muzyce a także aktywnie uczestniczyli podczas wykonywania ilustracji do wysłuchanych utworów.

Opracowała: M.Sosnowska