„BAJKA O MAŁYM ŻÓŁWIKU ALLEGRO”

13  maja w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem  przygotowali oni dla naszych wychowanków „Bajkę o małym żółwiku Allegro”, którą ilustrowali doskonałą muzyką.  Muzycy opowiedzieli o pewnej spokojnej, żółwiej rodzinie w której  na świat przyszło małe żółwiątko. Rodzice i bliscy maleństwa nosili dostojne, muzyczne imiona… Andante, Adagio… jednak do młodego żółwika nie pasowało żadne majestatyczne imię. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba go nazwać po prostu Allegro!
Co oznacza ten termin, z jakiego języka pochodzi  i jaki charakterek ma  mały żółwik? Tego właśnie mogliśmy się dowiedzieć podczas koncertu.
Audycja przybliżyła dzieciom pojęcia tempa w muzyce poprzez barwnie ilustrowaną bajkę. Nasi goście przypomnieli również małym słuchaczom jak wyglądają i jak działają instrumenty dęte, perkusyjne i  klawiszowe.
Opracowała: W.Różnicka