Akcja “Przeczytany weekend”

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień zachęcając dzieci i rodziców do wzięcia udziału w akcji ,,Przeczytany weekend”. Od kilku lat proponujemy, aby podczas majowego weekendu wspólnie przeczytać kilka wybranych książek i wykonać do nich ilustrację.

Każde dziecko otrzymało kartkę, na której rodzice wpisali tytuły i autorów przeczytanych książek. Przeczytane bajki i baśnie pozwoliły nam przenieść się w zaczarowany i piękny świat, który podziwialiśmy na obrazkach stworzonych przez dzieci.

Niezwykle ważne jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Czytanie rozwija język, pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację, uczy myślenia oraz przynosi ogromną wiedzę. Ponadto, stanowi okazję do bliskości między rodzicem a dzieckiem.

Nasz akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, co wynika z ilości dostarczonych prac, w tym roku było ich 187. Cieszymy się , że czytanie książeczek okazało się świetnym sposobem na spędzanie wspólnego czasu wraz z dzieckiem.

Opracowała: A. Górak