Dyrektorzy szkół czytają przedszkolakom

“Nikt nie rodzi się czytelnikiem,
czytelnika trzeba wychować”…

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się jego nawyki, w tym również czytelnicze. Czytając dzieciom, poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy naszym pociechom całego bogactwa przeżyć. Kontakt z książką wzbogaca słownictwo dziecka, jego wyobraźnię; książki rozszerzają świat ich uczuć i myśli. Wiedząc o tym, nauczyciele naszego przedszkola podejmują szereg działań, aby te wartości wzmacniać. W ciągu całego roku przedszkolnego zapraszamy rodziców i inne osoby dorosłe, aby czytały dzieciom książki. 18 maja, nasze zaproszenie przyjęli dyrektorzy placówek oświatowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Grupy starszaków miały przyjemność słuchać książek czytanych przez: Panią Urszulę Troszczak-Krzywdzińską- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, Panią Ewę Puzio- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej, Panią Wiesławę Traczyk- dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wykrotach oraz Panią Teresę Buryłę- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie. Wizyta przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wysłuchały czytanych tekstów z wielkim zaciekawieniem oraz chętnie odpowiadały na postawione pytania. Spotkanie dyrektorów szkół z przedszkolakami odbyło się już po raz kolejny. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości naszego przedszkola.

Opracowała B. Szeremeta