“SŁODKIE CZARY-MARY” wycieczka gr. I i IX

17 czerwca wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Wrocławia, aby poznać magiczne miejsce, które powstało z miłości do słodkości. W Manufakturze Cukierków 

i Lizaków poznaliśmy sekret ręcznego wyrobu słodyczy, obejrzeliśmy pokaz wyrobu tych słodkich pyszności od momentu wylania gorącego karmelu na stół poprzez nadanie mu smaku i koloru, aż po gotowy produkt. Dowiedzieliśmy się jak powstają różne wzory, barwy
i kształty lizaków. Następnie nasze przedszkolaki, nauczycielki i opiekunowie mogli poczuć się jak mali cukiernicy i własnoręcznie wyczarować  lizaka, którego po zapakowaniu każdy zabrał do domu.

Później odwiedziliśmy wrocławski Rynek, na który udaliśmy się w poszukiwaniu małych mieszkańców tego pięknego miasta „wrocławskich krasnali”, dowiedzieliśmy się skąd się tutaj wzięły, czym się zajmuj oraz jakie mają imiona. Obejrzeliśmy także fontanny, kościół i ratusz. Mieliśmy dużo szczęścia, bo w tym dniu z okazji Ręki Dzieła Fest „Pod Chmurką” Wrocław zamienił się w artystyczną krainę, pełną kolorowych stoisk z unikatowymi, ręcznie wykonanymi produktami, które mogliśmy podziwiać. Poznaliśmy pracę kowala i obejrzeliśmy jak powstaje podkowa. Każdy miał możliwość zakupić pamiątkę z Wroclawia.

Następnie wybraliśmy się do restauracji na obiad, skąd  pełni wrażeń i pozytywnego zmęczenia ruszyliśmy w drogę powrotną do Nowogrodźca, gdzie czekali na nas rodzice i opiekunowie.

                                                                                                          Opracowała: W. Różnicka

no images were found