Zimowe ptakoliczenie w grupie III

W ramach akcji Zimowe Ptakoliczenie dzieci z grupy III dnia 25.01.2019 roku wybrały się na spacer, podczas którego mogły obserwować ptaki zimujące w naszym kraju. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu tatę Kingi pana Daniela Nowaka. Obserwacje ptaków są jego pasją i posiada bardzo bogatą wiedzę w tej dziedzinie. Opowiedział dzieciom o gatunkach ptaków żyjących zimą w Polsce. Dowiedzieliśmy się,
w jaki sposób je dokarmiać oraz gdzie powinien być umiejscowiony karmik. Po ciekawej pogadance byliśmy przygotowani do wspólnej wyprawy! W ogródku przedszkolnym zawiesiliśmy karmik, do którego wsypaliśmy jedzenie dla ptaków. Dzięki temu będziemy mieli możliwość bezpośredniej obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół przylatujących do ptasiej stołówki. Następnie udaliśmy się na spacer, podczas którego dzięki panu Danielowi zaobserwowaliśmy takie gatunki ptaków jak: wróbel zwyczajny, mazurek, sikora bogatka, sikora modra, kos, dzwoniec, sroka, kawka oraz gołąb pocztowy.

Akcja Zimowe Ptakoliczenie ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi ludzi na ptaki występujące zimą w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Takie doświadczenia uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody, pobudzają zainteresowania ptakami. Dzięki obserwacji i wspólnemu dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę. Serdecznie dziękujemy panu Danielowi i do zobaczenia podczas wiosennego spaceru ornitologicznego!

Opracowała: Iwona Podgórska