Zdrowy przedszkolak

Wszystkie grupy z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu po raz kolejny wzięły udział w projekcie „Zdrowy Przedszkolak”. Celem nadrzędnym programu jest propagowanie zdrowego trybu życia w aspekcie zdrowego żywienia, postawy proekologicznej i aktywności fizycznej. Z radością włączyliśmy się do akcji pod hasłem „Podróż do krainy pełnej zdrowia”.

Dzieci zostały wprowadzone w tematykę zajęć poprzez bajkę “Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka”. Dowiedziały się co to jest piramida żywienia, co oznacza zdrowa, zbilansowana dieta, czym może grozić nadmierne spożywanie słodyczy, dlaczego stosowanie zasad higieny wpływa na nasze zdrowie, a także jakie znaczenie dla zdrowia ma aktywność fizyczna.

Podsumowaniem projektu było spotkanie z Panią Dietetyk, która wygłosiła prelekcję przypominając dzieciom co należy robić, żeby być zdrowym.