ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE IX PT. „ANDRZEJKOWE CZARY-MARY”

W dniu 28.11.2014 r. (piątek) w dziewiątej grupie przedszkolnej zorganizowano zajęcia otwarte pt. „Andrzejkowe czary-mary”, w których wzięły udział dzieci – przebrane za różne postacie oraz rodzice – mamy w strojach wróżek. Dorośli wraz  nauczycielką przygotowali rekwizyty i wróżby, za pomocą których przenieśli dzieci w zaczarowany świat magii. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się,  na czym polega tradycja obchodzenia andrzejek a następnie, przy udziale rodziców, przeprowadzono zabawy mające na celu wywróżenie przyszłości. Największy entuzjazm wywołało ustawianie bucików oraz rzut monety do miski z wodą. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach oraz słodki poczęstunek. Zajęcia dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele niezwykłych przeżyć i emocji.

Opracowała: W.Różnicka