Wycieczka do Fabryki Szklanych Ozdób Choinkowych

01 grudnia dzieci z VIII i IX grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do Fabryki Szklanych Ozdób Choinkowych w Złotoryi. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki,  w której produkcja odbywa się ręcznie.
Dzieci przechodząc poprzez poszczególne działy fabryki poznały proces powstawania ozdób choinkowych. Mogły obserwować pracowników, którzy nad palnikiem rozgrzewają szkło a następnie z cienkiej rurki wydmuchują bańki. Dowiedziały się także jak bombka uzyskuje srebrzysty połysk „efekt lusterka” oraz na czym polega praca w lakierni.  W dziale „dekoracja” wychowankowie przyglądali się jak ozdabia się suchą i przyciętą bombkę. Obserwowali jak ozdoby nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Następnie wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie mógł ozdobić bombki choinkowe.
Każdy wrócił do domu pełen wrażeń z bombką z własnym imieniem i samodzielnie wykonanymi ozdobami choinkowymi.
Opracowała: Wioletta Różnicka