Wizyta żołnierzy w naszym przedszkolu

Nasze Przedszkole co roku realizuje program Bezpieczny Przedszkolak. Była to okazja do zaproszenia wielu ciekawych gości. Dnia 17.09.2018 r. po raz pierwszy odwiedzili nas żołnierze z jednostki Wojskowej w Bolesławcu.

Tematyką spotkania było przybliżenie specyfiki pracy zawodu żołnierza, prezentacja indywidualnego wyposażenia wojskowego a także pokaz pojazdu terenowego. Goście opowiadali dzieciom o swojej służbie, która polega nie tylko na obronie kraju, ale też pomocy w sytuacjach kryzysowych. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca niebezpieczeństwa wiążącego się ze znalezieniem niewybuchów oraz przebywaniem na terenie poligonu. Przedszkolaki miały możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Oglądały również różnego rodzaju broń. Chętne dzieci zostały pomalowane pastą maskującą przez jednego z naszych gości. Kolejną atrakcją przygotowaną przez żołnierzy był pokaz pierwszej pomocy. Było to szczególnie cenne doświadczenie, ponieważ dzieci mogły w nim aktywnie uczestniczyć nabywając nowe umiejętności związane
z ratowaniem życia.

Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami. Bardzo dziękujemy naszym gościom i do zobaczenia za rok!

Opracowała: Iwona Podgórska

no images were found