Wigilia w przedszkolu w Zebrzydowej

W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinnym gronie. W naszym świątecznym spotkaniu uczestniczył ks. Proboszcz Wilhelm Ogaza, który przeczytał fragment z Biblii dotyczący narodzin Jezusa. Dalej było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń, a także wspólne śpiewanie kolęd. Następnie przy świątecznie udekorowanych stołach, w radosnej i życzliwej atmosferze przedszkolaki z apetytem zajadały smakołyki znajdujące się na stołach. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Na zakończenie ksiądz podarował wszystkim obrazki życząc błogosławieństwa bożego na nadchodzący czas.

Opracowała: Małgorzata Sosnowska