Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.  21 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy placówki spotkali się na wspólnej Wigilii. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i zaśpiewaniu kolęd, pani dyrektor Małgorzata Kwiotek złożyła wszystkim świąteczne życzenia. W czasie dzielenia się opłatkiem na wielu twarzach pojawiło się wzruszenie. Następnie dzieci częstowały się pierogami i ciastem przygotowanym przez rodziców. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Opracowała: B.Szeremeta