“Wielkanocne pisanki”

W okresie przedświątecznym w przedszkolu w Zebrzydowej przeprowadzono zajęcie otwarte pod hasłem „Wielkanocne pisanki”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z tradycją Świąt Wielkanocnych a w szczególności z tradycją ozdabiania jajek. Drugim ważnym celem spotkania było zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami. Zajęcie rozpoczęto omówieniem historyjki obrazkowej „Zajączki malują jajka”. Następnie wszyscy bawili się przy piosence „Jajeczko się kula”. Po  zabawie omówiono sposoby ozdabiania jajek i przystąpiono do wspólnej pracy. Rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach i mocno wspierali swoje pociechy. Efektem wspólnych działań były  bardzo ciekawe prace. Zorganizowano wystawę prac i zrobiono wspólne zdjęcie. Na koniec obecni rodzice otrzymali upominki: zajączki wykonane z serwetek a dzieci zostały poczęstowane ciasteczkami w kształcie zajączków i jajeczek. Zajęcie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i dało wszystkim wiele radości i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu.
                                                                  Opracowała: Małgorzata Sosnowska