Wielkanoc w przedszkolu

Przedświąteczna środa była dla przedszkolaków bardzo uroczystym dniem. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana Jezusa. W tej doniosłej chwili towarzyszył nam zaproszony gość, ksiądz Przemysław Burnos, wikariusz naszej parafii. W odświętnych strojach, z radosnymi minami udaliśmy się do jednej z sal, aby wspólnie pomodlić się, zaśpiewać, wysłuchać życzeń oraz podzielić się jajkiem. Wręczone zostały także nagrody i wyróżnienia w konkursie na wielkanocną palmę. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, upominki i ogromne brawa. Następnie udaliśmy się do swoich sal, gdzie usiedliśmy do pięknie nakrytych stołów i zjedliśmy tradycyjne śniadanie wielkanocne. Był barszcz biały, pyszne kanapki, owoce i ciasta upieczone przez rodziców. Nie mogło zabraknąć drobnych upominków, które dla swoich wychowanków przygotowały nauczycielki. Cieszymy się, że możemy kultywować tak ważny i piękny zwyczaj.
Opracowała B. Szeremeta