“Ukwiecone przedszkole”

Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu zorganizowała akcję ,,Ukwiecone przedszkole”.

Inicjatywa miała na celu upiększenie części wypoczynkowej podwórka dzięki przyniesionym sadzonkom krzewów ozdobnych.

Na apel odpowiedziało kilkanaścioro rodziców dzieci z poszczególnych grup:

Grupa I- Hanna Antoniszyn, Maja Stec

Grupa III- Zuzanna Kurek, Karol Nakonieczny

Grupa IV- Patrycja Tarnowska

Grupa V- Dawid Orsa, Antoni Kwiatkowski, Julia i Blanka Góra, Julia Stupiec

Grupa VI- Paulina Skrzypacz, Ksawery Orzechowski

Grupa VIII- Adam Kikisz.

Do akcji przyniesienia sadzonek przyłączyła się pani dyrektor Małgorzata Kwiotek oraz nauczycielka Urszula Kawałko.

Wśród podarowanych sadzonek są: juka, hortensja, ciemiernik, rozchodnik, piwonia biała i różowa, róża, borówka, aster jesienny, lawenda, jaskier, piwonia, trzmielina, rododendron, bluszcz, paprocie, trawa ozdobna, forsycja, tuja. Otrzymaliśmy także cebule kwiatów wiosennych, które powędrowały do klombu przed przedszkolem, natomiast paprocie trafiły do cienistego zakątka przy ścianie budynku a tuja znalazła swoje miejsce wśród takich samych krzewów posadzonych wzdłuż ogrodzenia przedszkola.

12 października krzewy posadzili następujący rodzice: p. Irena Orsa; p. Kamila Kleszczyńska- Sawicka; p. Justyna Tkacz, p. Sebastian Rezner.

Aby uhonorować inicjatywę każda roślina otrzymała etykietę z imieniem dziecka, które ją przyniosło.

Mamy nadzieję, że krzewy będą pięknie rosły, a na wiosnę planujemy kolejną edycję akcji.

Opracowała: M. Basiura