Trzy blaszane instrumenty – mały, większy i największy

„Trzy blaszane instrumenty- mały większy i największy”

Rodzina blaszanych instrumentów dętych zawitała do naszego przedszkola wraz z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” 13 lutego 2019r. aby zaprezentować się dzieciom i zagrać dla nich koncert pt. „Trzy blaszane instrumenty- mały większy i największy”.

Przedszkolaki miały okazję poznać trąbkę, puzon oraz tubę. Usłyszały wiele ciekawostek na temat ich wieku, długości oraz elementów składowych. Muzycy zagrali dla naszych wychowanków wytworny marsz, grywany na wielkich balach, „Hejnał mariacki”, walczyka „Szła dzieweczka do laseczka” oraz bardziej znane dzieciom melodie typu „Stary niedźwiedź”, czy muzykę z baśni o krasnoludkach „Hej, ho, hej, ho”. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnym muzykowaniu. Wyciszyły się słuchając kołysanki granej ze specjalnymi tłumikami zakładanymi na instrumenty, a następnie entuzjastycznie klaskały oraz maszerowały w rytm wesołej i nieco głośniejszej muzyki.

Koncert po raz kolejny wprowadził wszystkich uczestników w radosny nastrój. Z niecierpliwością czekamy na kolejny, który już za miesiąc.

Opracowała: P. Chmielowiec