Teatrzyk pt. “Figle- śmigle” w wykonaniu aktorów teatru “Profil” z Krakowa.

Dnia 15.11.2017 roku przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu obejrzały teatrzyk pod tytułem „Figle – śmigle” w wykonaniu aktorów z teatru „Profil” z Krakowa.

Teatrzyk opowiadał o chłopcu, który ruszył w beztroską podróż ze zwariowanym pilotem. Wyśmienita zabawa, pełna z pozoru niewinnych psikusów, kończy się w momencie, gdy pilot zostawia swego towarzysza na pastwę losu. Chłopiec będzie musiał podołać ciężkiej tułaczce powrotnej, w trakcie której przyjdzie mu ponieść konsekwencje popełnionych wcześniej czynów.

Spektakl uczy młodych widzów empatii oraz odpowiedzialności za swoje działania. Pokazuje, że pomaganie innym może przynosić radość. Ponadto porusza problematykę ekologii, tolerancji, uprzedzeń i przemocy.

Opracowała: D. Burdyna