„Tajemnicze Boże Narodzenie”

19 grudnia 2016 roku, wzięliśmy udział w kolejnym koncercie umuzykalniającym w wykonaniu muzyków z Filharmonii w Jeleniej Górze. Tym razem zaproponowano nam wysłuchanie melodii i piosenek o tematyce zimowej i świątecznej zagranych na flecie, altówce i pianinie. Na początku wszyscy przypomnieli sobie znaną zabawę przy piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi”, przy okazji omawiając zwyczaje zwierząt w czasie zimy. Nie mogło zabraknąć  lubianych przez dzieci zagadek muzycznych, z którymi bardzo dobrze sobie poradziły. Wybrane przedszkolaki wykonały  akompaniament do piosenki „Rudolf Czerwononosy” grając na janczarach, trójkącie i dzwonkach anielskich. Kontakt z muzyką wywołał u dzieci uśmiech i zadowolenie. Koncert zakończono wspólnym zaśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

Opracowała: B.Szeremeta