Święto Babci i Dziadka w gr. VII

W filii Przedszkola Publicznego w Zebrzydowej, jak co roku, uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Tradycyjnie zaproszono na tę uroczystość babcie i dziadków. Babcia i Dziadek są to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego dzieci  wspólnie ze swoimi paniami postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień i  przygotowały dla nich program artystyczny. Na uroczystość przybyli nie tylko  dziadkowie, ale również rodzice i młodsze rodzeństwo. Dzieci były podekscytowane spotkaniem z najbliższymi, co wyrażało się skupieniem i zaangażowaniem w występy. Na twarzach gości można było zauważyć wzruszenie i radość, gdy występowały ich pociechy. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przygotowały bogaty repertuar: liczne wiersze i piosenki dedykowane dla szczególnych w tym dniu gości. Śpiewały także pastorałki improwizując treść ruchem. Następnie dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat i wręczyły bliskim własnoręcznie wykonane laurki i prezenty. Występy dzieci wywołały wzruszenie bliskich – nie jednej babci i mamie popłynęła łezka.
Dzieci stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały swój program artystyczny. Włożyły wiele pracy i wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek.
Na zakończenie zaproszono gości na poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
 Opracowała: Małgorzata Sosnowska