SPRINTEM DO MARATONU

#SprintemDoMaratonu

#RazemJesteśmyLepsi                     

#BiegaNaszaPolskaCała

15 października 2020 r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu uczestniczyły w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”. Akcję na terenie całej Polski propaguje Miesięcznik „Bliżej przedszkola”.
Projekt ten zachęca nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Nasze przedszkole chcąc zachęcić dzieci do aktywności zorganizowało bieg sztafetowy, w którym wzięło udział 340 zawodników.

Wszyscy otrzymali numery startowe tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Następnie odśpiewali hymn „Sprintem do maratonu” zagrzewający do biegu małych sportowców. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, a po biegu zabawa. Dzieci były bardzo podekscytowane i chętne do udziału. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia dystans 100 m.

Zaangażowanie i wysiłek biegaczy został doceniony i nagrodzony specjalnymi medalami oraz dyplomami.

Impreza biegowa była dla nas niezwykłym wydarzeniem, organizowana przez placówkę po raz pierwszy.

Nasi zawodnicy w tym dniu pokonali dystans 34 000 m.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

https://www.youtube.com/watch?v=scZayjL9kQo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=nXbyQGNg5zM&feature=youtu.be