Spotkanie ze znanym podróżnikiem

Dni 17 września 2015 r. do naszego przedszkola zawitał ciekawy gość. Był to Pan Janusz River Strzelecki – niezwykły człowiek, który rowerem przemierza świat. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor przedstawiając podróżnika i dziękując za chęć przybycia do naszej placówki. Wszystkie grupy starsze powitały go brawami.

Na spotkaniu Pan Janusz opowiadał o swoich dalekich podróżach i przygodach jakie go spotykają już od 15 lat. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa o pobycie w 150 krajach, gdzie zobaczył niemal wszystkie zwierzęta świata. Zrobił na przedszkolakach ogromne wrażenie szczególnie ze względu na ekstremalne warunki życia jakie prowadzi (śpi w śpiworze, pod gołym niebem, a pije wodę ze studni lub deszczówkę). Z zapartym tchem słuchały historii o nocach spędzonych na cmentarzu, zdaniem Pana Janusza, najbezpieczniejszym miejscu.

Pobudka obok pytona, spacer z pingwinami, wdrapywanie się na drzewo przed drapieżnymi kotami – to tylko ułamek  przygód jakie spotkały podróżnika. Wycieczki  na rowerze to dla naszego gościa nie tylko ryzyko, ale przede wszystkim ogromna radość z pokonywania własnych słabości i możliwości zobaczenia  najdalszych zakątków świata. Na spotkaniu nie zabrakło również pytań, na które Pan Janusz chętnie odpowiedział.

Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z podróżnikiem i jego rowerem, na którym otrzymały od niego autograf. Same natomiast obdarowały gościa znaczkiem „Społeczności Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu” oraz grupowym zdjęciem. Przed odjazdem nasz gość odwiedził jeszcze dzieci z młodszych grup, z którymi również zrobił pamiątkowe fotografie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Opracowały: Paulina Chmielowiec, Małgorzata Faltyn