SPOTKANIE Z POLICJANTEM

30 września dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z policjantem Panem Tomaszem Kubiczem – funkcjonariuszem z Powiatowej Komendy Policji w Bolesławcu.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, uświadomienie konieczności podróżowania w fotelikach, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz uczulenie na nieprawidłowe  zachowania osób dorosłych podczas prowadzenia pojazdu.

Zaproszony gość przybliżył również zasady ograniczonego zaufania do osób obcych, przypomniał
o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zabaw i wspólnie z dziećmi ustalił miejsca do bezpiecznej zabawy.

Duże zainteresowanie wśród naszych podopiecznych wzbudziło umundurowanie oraz wyposażenie policjanta, a w szczególności ciężkie kajdanki i czapka, którą każdy chciał przymierzyć.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolacy wręczyli policjantowi pamiątkowy dyplom i kwiaty oraz zaśpiewali piosenkę pt. „Znaki drogowe”. Uwieńczeniem spotkania była pamiątkowa fotografia.

Opracowały: B. Różnicka-Kurek, B.Szeremeta, D.Pokora