Spotkanie z Policją i Strażą Miejską w filii w Zebrzydowej

W dnia 13.09.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej.

Tematem spotkania było omówienie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz poznanie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Zaproszony policjant, w formie praktycznej, przedstawił  podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy zapinać pasy bezpieczeństwa, podróżować w samochodzie w foteliku oraz ubierać kask i ochraniacze podczas jazdy rowerem, na rolkach, czy deskorolce. Policjanci utrwalili z  przedszkolakami numery alarmowe.

Pan ze Straży Miejskiej omówił z dziećmi zasady bezpiecznej zabawy na placu zabaw oraz wskazał odpowiednie miejsca do zabawy. Poinformował i zademonstrował dzieciom, w  jaki sposób należy zachowywać się, gdy zaatakuje je groźny pies.

Na zakończenie przedszkolaki obejrzały radiowóz policyjny i wręczyły gościom laurki.  Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, a nasi najmłodsi uczestnicy z zaciekawieniem słuchali i aktywnie w nim uczestniczyli.

Opracowała : Aneta Górak