Spotkanie z Mikołajem

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie – wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, uczą się piosenek i wierszyków. Gdy nadszedł wreszcie ten upragniony, dzień wszystkie dzieci już od samego rana, z wielką niecierpliwością, spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dzieci z grupy XII- Motylki pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Maluszki dzielnie wykonały wszystkie zadania; zaśpiewały piosenkę, wyrecytowały wierszyk, ułożyły obrazek z części oraz rozmawiały z przemiłym staruszkiem zapewniając o swojej grzeczności. Niezwykły gość brał udział w dziecięcych zabawach przy muzyce a następnie wręczył każdemu dziecku prezent. Odbierając upominki, przedszkolaki mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dziękują za przybycie dzieci wręczyły naszemu gościowi wykonane samodzielnie rysunki, kartkę z życzeniami świątecznymi oraz poczęstowały pierniczkami. Na koniec prosiły Mikołaja , aby odwiedził ich za rok. Dzieci do końca dnia wspominały tę miłą wizytę, dzieliły się wrażeniami i ponownie oglądały prezenty.

Serdeczne podziękowania składamy Mamusiom, które przygotowały atrakcyjne paczki dla wszystkich przedszkolaków .

Opracowała: M. Sosnowska