Spotkanie z funkcjonariuszami policji

Dnia 12 października 2015 r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola funkcjonariusze policji pani Barbara Jurasik i pan Krzysztof Mrozik z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu.

Na początku spotkania pani Jurasik przeczytała bajkę z zakresu bezpieczeństwa na drodze M. Pietrzyk pt. ,,Zebra”. Następnie pan Mrozik przypomniał zasady ruchu drogowego oraz  zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci.

Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego oraz wysłuchania sygnałów policyjnej syreny. Na zakończenie spotkania  wykonano pamiątkowe zdjęcie i gorącymi brawami pożegnano gości.

Serdecznie dziękujemy za tak miłą i pouczającą lekcję, która na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Opracowała: B. Różnicka – Kurek