Spotkanie w przedszkolu ,, Zwergenland” w Königswartha

Dnia 20.10.2016  w ramach kontynuacji projektu polsko – niemieckiego ,, Współpraca gmin Nowogrodziec i Königswartha do rozwoju i edukacji dzieci” doszło do kolejnego sympatycznego spotkania dzieci i nauczycieli z Przedszkola w Nowogrodźcu z przedszkolakami i nauczycielami  z przedszkola ,, Zwergenland” w Königswartha.
Spotkanie ze względu na porę roku odbyło się pod hasłem ,,Jesienne eksperymentowanie”. Dzieci polskie i niemieckie zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej  a także wzięły udział w warsztatach plastycznych. Przedszkolaki miały okazję wykazać się pomysłowością podczas wykonywania jesiennych lampionów. W trakcie trwania warsztatów opiekunowie grup mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i podzielić się doświadczeniem zawodowym.
Tego sympatycznego dnia nie zabrakło również dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Na pożegnanie wymieniliśmy się prezentami  i z żalem opuszczaliśmy naszych przyjaciół.

Opracwała: D.Broda