Spotkanie pt. „Bezpieczne wakacje”

W dniu 22.06.2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Edwarda Widucha, Komendanta Straży Miejskiej w Nowogrodźcu. Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie i podczas spacerów. Funkcjonariusz  zwrócił uwagę na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach, zaznaczył jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty na drodze i jak pomocny może okazać się sprzęt ochraniający. Przypomniał, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną wypadku. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Komendant przypomniał przedszkolakom numery alarmowe oraz o tym jak zachować się w trudnej sytuacji.  Przestrzegł także przed zawieraniem znajomości z osobami obcymi i wsiadaniem do obcych samochodów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a nasi najmłodsi uczestnicy z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania.

Dziękujemy Panu Edwardowi Widuchowi, za przeprowadzoną prelekcję! Naszych podopiecznych jak i ich rodziny prosimy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Opracowała: Wioletta Różnicka