“SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI”

Z okazji „ Święta Odzyskania Niepodległości” grupa VIII gościła w swojej sali pana Marcina Hołynę – kaprala wojska polskiego, służącego w pancernej jednostce wojskowej w Świętoszowie.  Gość na początek pomalował dzieciom twarze, aby uzyskać nastrój, jak na poligonie. Później zaprezentował nam akcesoria żołnierza: hełm, maskę przeciwgazową, mundur, zestaw żywności na czas ćwiczeń wojskowych. Przedszkolaki wspólnie z panem Hołyną odśpiewały hymn polski. Na koniec pan Marcin rozdał dzieciom kolorowanki o tematyce wojskowej oraz słodkie upominki. Także przedszkolaki nie zapomniały podziękować gościowi za przybycie. Spotkanie to było wielkim przeżyciem dla dzieci i wzbogaciło ich wiedzę na temat wojska.

Opracowała: J.Łach