Śniadanie Wielkanocne w Zebrzydowej

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, posiadające bogatą tradycję. Jedną z nich jest uroczyste Śniadanie Wielkanocne. W naszym przedszkolu odbyło się ono w dniu 27.03.2018 r. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach wraz z Paniami zasiadły do wielkanocnego stołu. Pani Dorota Broda, kierownik filii złożyła życzenia świąteczne od Dyrektora Przedszkola oraz całego personelu. Swoją obecnością zaszczycił nas także ksiądz proboszcz Wilhelm Ogaza, który poświęcił wielkanocne potrawy. Na świątecznym stole wśród wielu smakołyków nie mogło zabraknąć jajka, którym podzieliliśmy się przed posiłkiem życząc sobie zdrowych i wesołych Świąt. Przedszkolaki świętowały w miłej i serdecznej atmosferze smakując z apetytem przygotowane potrawy.

Przedszkolne Śniadanie Wielkanocne jest okazją do pielęgnowania tradycji i zwyczajów. Podczas tej podniosłej uroczystości można zauważyć jak kształtują się bliskie i przyjacielskie relacje, tak ważne w codziennym życiu.

Opracowała: A. Chodorska