Rodzinny Dzień Sportu

23 czerwca 2015 r. w Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu zorganizowano „Rodzinny dzień sportu”. Po przywitaniu uczestników zabawy, zaproszono do wysłuchania piosenek przygotowanych przez przedszkolaków z okazji Dnia Ojca a następnie wręczono upominki. Pogoda zrobiła nam małego psikusa i przez moment lało jak z cebra. Jednak jak na prawdziwych sportowców przystało, gdy tylko zaczęło się przejaśniać, dzieci i rodzice przystąpili do rozgrzewki i złożenia sportowego przyrzeczenia. Zawody rozgrywano na 10 stanowiskach. Rodziny próbowały swoich sił między innymi w: skokach w poszewce, rzutach obręczą do celu, chodzeniu po kamieniach z dzieckiem na barana, budowaniu wieży z piankowych klocków, skokach z kręglem. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali pieczątkę na karcie zawodnika. Emocji i pozytywnych wrażeń było niemało, a rodziny po zaliczeniu wszystkich konkurencji otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Po skończonych zawodach i zabawach ruchowych na uczestników czekał słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie zachętą do aktywnego wypoczynku wakacyjnego rodzin naszych przedszkolaków.

Opracowała: U.Kawałko