“Razem lepiej”

W roku szkolnym 2019/2020 wiele grup w naszym przedszkolu rozpoczęło pracę wprowadzając do niej różne elementy Planu Daltońskiego. Kierując się jego filarami tj.: samodzielność, odpowiedzialność, współpraca oraz refleksja. Oddziały Przedszkolne znajdujące się w szkole postanowiły, początkowo raz w miesiącu, otwierać drzwi wszystkich sal, aby dzieci miały możliwość zdecydować gdzie będą się w tym czasie bawić i jak odpowiedzialnie zorganizują sobie czas. Poza zabawą w różnych salach nauczycielki na ten dzień organizują również kąciki zabaw na korytarzu. Dzieci bardzo chętnie podejmują różnego rodzaju działania, chętnie bawią się z kolegami z innych grup, dbają o dobro i bezpieczeństwo innych przedszkolaków. Dwa takie dni już za nami, ale nasi milusińscy już nie mogą się doczekać kolejnego.

Opracowała:

Paulina Chmielowiec