Przygody Małego Pingwinka Pik-Poka

07 kwietnia 2016 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Humoru ”Igraszka” z Wałbrzycha, którzy do naszych podopiecznych przybyli z przedstawienie pt. „Przygody Małego Pingwinka Pik-Poka”.
Dzieci miały okazję poznać historię małego pingwinka mieszkającego na Wyspie Śniegowych Burz. Pik-Pok to ciekawskie i odważne zwierzątko, które po rozmowie z kaczorem Kwa –Kwak postanawia wyruszyć w Świat i odnaleźć Błękitne Jezioro. Gdy tylko nadarza się okazja wsiada do helikoptera zaprzyjaźnionego pilota i udaje się w podróż pełną fascynujących przeżyć i przygód. Zwiedza, ogląda, doświadcza tego, czego nie ma w jego krainie i w końcu dochodzi do wniosku, że ten ekscytujący kolorowy świat nie jest dla niego. Zmęczony poznawaniem go wraca wreszcie na Biegun Polarny. Wyprawa nauczyła bohatera, że w domu najlepiej i najbezpieczniej, i że powinien doceniać to co ma.
Dzięki wspaniałej grze aktorskiej, pomysłowym rekwizytom oraz oryginalnej scenografii przedstawienie przeniosło dzieci w „inny świat”, pobudziło ich wyobraźnię i dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Opracowała: W.Różnicka