Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca 2018r. w naszej placówce obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki pięknie prezentowały się w zielonych strojach, dziewczynki w kwiatowych wiankach we włosach a chłopcy z opaskami na głowie.

Na początek dnia wszystkie grupy zatańczyły i odśpiewały piosenkę pt. ,, Dzisiaj będzie dobry dzień”.

Następnie przedszkolaki wysłuchały wiersz pełen humoru Jana Brzechwy pt. ,, Przyjście Wiosny”. Każda grupa zaprezentowała piosenkę o tematyce wiosennej. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek i quizie. Dzieci rywalizowały ze sobą w przeciąganiu liny ,, Wiosna – Zima”. Wygrała Wiosna, jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. Na zakończenie dnia starsze grupy rysowały pięknie ukwiecony dywan dla Pani Wiosny a młodsza grupa – wielkie, uśmiechnięte słońce.

W pomysłowych i barwnych strojach przedszkolaki wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój a zimę pożegnali wszyscy hasłem:

Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas!

Na przyjęcie Wiosny otwórzmy ramiona.

Opracowała: N. Krzyśków