Otwarcie Filii Przedszkola Publicznego w Zebrzydowej

Data 31 sierpnia 2016 wpisała się na stałe w karty historii naszego przedszkola, ponieważ tego dnia odbyła się szczególna uroczystość – otwarcie Filii Przedszkola Publicznego w Zebrzydowej.
Przed budynkiem przedszkola zgromadzonych gości powitała prowadząca uroczystość Pani Danuta Burdyna, nauczycielka Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu. O przecięcie wstęgi poproszono: Burmistrza Miasta i Gminy Nowogrodziec Pana Roberta Relicha, w zastępstwie Dyrektora Przedszkola Publicznego Panią Dorotę Brodę, Naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu Panią Urszulę Bober, Radnego z Zebrzydowej Pana Krzysztofa Sadowskiego oraz przedszkolaka Juliana Wusyka.
Po uroczystym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Wilhelm Ogaza poświęcił budynek, a następnie wszyscy zaproszeni mogli obejrzeć piękne i kolorowe sale zajęć oraz pozostałe pomieszczenia przedszkola. Dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej, położonej obok Przedszkola. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, swą obecnością zaszczyciły nas władze gminy, dyrektorzy placówek oświatowych, przyjaciele przedszkola, rodzice i dzieci. Prowadząca powitała wszystkich gości i w krótkim wystąpieniu przybliżyła historię powstania Filii Przedszkola oraz informacje na temat inwestycji finansowych placówki. Następnie głos zabrał Burmistrz Nowogrodźca w krótkich słowach przedstawiając okoliczności, które towarzyszyły remontowi budynku i oraz goście wyrażając podziw i uznanie dla inwestora i ostatecznego efektu inwestycji. Miłym przeżyciem dla uczestników uroczystości było obejrzenie części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci reprezentowały swe umiejętności aktorskie i wokalne, a za występy otrzymały gromkie brawa.
Na zakończenie prowadząca w imieniu Pani Dyrektor podziękowała gościom, za to, że zechcieli razem z nami uczestniczyć w tak ważnym święcie a rodzicom, nauczycielom, pracownikom przedszkola za zaangażowanie w organizację uroczystości oraz za trud jaki włożyli w jej przygotowanie. Następnie zaprosiła gości do wpisywania się do księgi pamiątkowej oraz na słodki poczęstunek. Wszyscy goście zostali obdarowani upominkami i z uśmiechem na twarzy wyszli z uroczystości. Ten radosny, słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Danuta Burdyna